10-12 2021 - PSDS Stąporków

Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy
w Stąporkowie
Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Stąporkowie
Przejdź do treści
GALERIA 2021
pażdziernik - grudzień
GRUDZIEŃ
Wigilia
W piątek, 17 grudnia odbyło się u Nas tradycyjne, wigilijne spotkanie. Tym razem, ze względu na okoliczności zasiedliśmy nie do jednego, a aż do sześciu świątecznych stołów! Wszystkie uginały się od pyszności tj. pierogi, barszczyk, ryba, makowiec czy piernik i wszystkie wyglądały pięknie, dzięki własnoręcznie wykonanym dekoracjom. W tym roku do wspólnego biesiadowania przy świątecznym stole dołączyli Pan Wiesław Skowron – wicestarosta powiatu koneckiego oraz Pani Urszula Przygodzka – dyrektor PCPR w Końskich. Goście, uczestnicy oraz kadra wymienili się życzeniami i połamali opłatkiem. Atmosfera świąt jest magiczna, dlatego mimo tych sześciu stołów czyliśmy jak jedna, wielka, placówkowa rodzina.
Świąteczne przygotowania
Grudzień to da Nas czas intensywnej pracy, bo w końcu nie ma świąt bez świątecznych ozdób, a te robimy jak zawsze własnoręcznie. Bombki, choinki, wieńce, stroiki, z drewna, z papieru, z materiału, ze sznurków, z gliny i szyszek, do wyboru do koloru!
Wycieczka do kina
Drugi tydzień grudnia upłynął nam pod znakiem kina. Wybraliśmy dwa tytuły: komedię romantyczną "To musi być miłość" oraz film przygodowy "Wilk, lew i ja". Miło po tak długim czasie obejrzeć coś na dużym ekranie ale jeszcze milej spędzić czas wspólnie
z przyjaciółmi, biesiadując w ulubionej restauracji!
Mikołaj
Niektórzy twierdzą, że nie istnieje ale to bzdura, bo nas odwiedza co roku. Może dlatego, że  zawsze jesteśmy uśmiechnięci, koleżeńscy, grzeczni, życzliwi i pomocni!
LISTOPAD
Festiwal Piosenki Podwórkowej
16 listopada br odbył się w Częstochowie Festiwal Piosenki Podwórkowej. Tym razem na śląsku zawitali górale. Jak zawsze było tanecznie, muzycznie, kolorowo i bardzo, bardzo pozytywnie! Naszą placówkę reprezentowali: Piotr, Edward, Mariusz, Anna, Monika i Marianna. Oczywiście wszyscy w góralskim wydaniu, z ciupagami z rękach!
Sztuka Osób Niepełnosprawnych
Dwie nasze super zdolne uczestniczki zostały laureatkami konkursu „Sztuka osób niepełnosprawnych”. Temat tegorocznych zmagań artystycznych brzmiał „To co kocham”. Joanna Głażewska zdobyła I miejsce w kategorii rysunek i grafika za linoryt pt. „Mój przyjaciel Kajtuś”, a Monika Bielca III miejsce za pracę „Rozmowa z przyjacielem” w kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba.
Na uroczystej gali dziewczyny otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody pieniężne. GRATULUJEMY!
Krakowskie Spotkania Artystyczne
Krakowskie Spotkania Artystyczne to coroczny konkurs dla utalentowanych osób
z niepełnosprawnościami, pochodzących z Polski południowej. Uczestnicy spotkań rywalizują w trzech odsłonach – w konkursie scenicznym, tanecznym oraz plastycznym.  W tym roku impreza odbyła się po raz dwudziesty trzeci. Wzięła w niej udział rekordowa liczba ośrodków dla osób niepełnosprawnych, bo aż 57. Tym bardziej jest nam miło poinformować, że w konkursie scenicznym, III miejsce zajęła nasza placówka. Barwna i mądra pantomima o tematyce proekologicznej zrobiła wrażenie na widzach jurorach. Gratulacje!
Uczestnicy PŚDS w Stąporkowie zgłosili swoje prace także do konkursu plastycznego. Można je było podziwiać na wystawie w Pałacu Sztuki, przy Placu Szczepańskiego w Krakowie.


PAŹDZIERNIK
Festiwal Piosenki w Skarżysku-Kamiennej
W środę, 27 października, w  Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku - Kamiennej odbył się jubileuszowy bo już XXX Festiwal Piosenki. Naszą placówkę reprezentowali: Piotr, Sylwia i Wioleta, którzy wyśpiewali i wytańczyli hit Budki Suflera „Takie tango”.


Grzybobranie
Nasza placówka położona jest w pobliżu lasu, dlatego jesień to dla nas czas grzybobrania. Najlepszy grzybiarzem, zresztą jak co roku okazał Zbyszek!


Ognisko na Starej Kuźnicy
"Płonie ognisko i szumią knieje..." Jak to miło usiąść
z przyjaciółmi przy ognisku, pogadać, pośpiewać no
i upiec kiełbaskę


Wycieczka na skałki
Rezerwat "Skałki Piekło nad Niekłaniem" to pięknie miejsce, można powiedzieć, że wręcz piekielnie piękne miejsce, dlatego nie mogliśmy się powstrzymać – MUSIELIŚMY JE ODWIEDZIĆ!


Wróć do spisu treści