2019 - PSDS Stąporków

Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy
w Stąporkowie
Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Stąporkowie
Przejdź do treści
GALERIA 2019
STYCZEŃ
Jasełka
Wspólne kolędowanie w czasie ferii zimowych to już tradycja. Tym razem pokusiliśmy się o wystawienie przestawienia, które było połączeniem tradycyjnych Jasełek ze współczesną problematyką. I tak, byli trzej królowie, jednak zamiast mirry przynieśli pokój na świecie, kadzidło zastąpili tolerancją
i szacunkiem, a złoto przemienili w miłość. Wszyscy aktorzy stanęli na wysokości zadania, zatem ... "Kolędujmy Wszyscy Wraz!"
LUTY
Albertiana
Po raz kolejny mieliśmy okazję uczestniczyć w Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej
Osób Niepełnosprawnych „Albertiana”.
W Lublinie zaprezentowaliśmy pantomimę pt. "Ogrodnik". Nasi aktorzy, choć lekko stremowani dali z siebie co mogli by stworzyć na scenie piękne widowisko.
MARZEC
Dzień Kobiet
Dziś świętowaliśmy Dzień Kobiet, a że kobiety mamy wspaniałe to było świętować  Panowie obdarowali dziewczyny słodkościami. Nie zabrakło także tradycyjnych tulipanów przez co tego dnia panowała w placówce iście wiosenna atmosfera.
KWIECIEŃ
Boccia
Wojewódzki Turniej Boccia to impreza, która na stałe zagościła
w naszym kalendarzu. Walczyliśmy dzielnie i mamy za sobą piękne mecze. Mimo, że nie stanęliśmy na podium wracamy
z uniesioną głową i pełni zapału do dalszych treningów!
Wielkanoc
Szczęście nadaje sens życiu,
to magia w Twym sercu zaklęta.
Nie pozwól mu zostać w ukryciu,
podaruj je bliskim na święta  !
Z okazji Świąt Wielkanocnych
życzymy Wam radosnych spotkań przy wielkanocnym stole
oraz wiosny – kolorowej, ciepłej,
zarówno w sercu jak i na zewnątrz    

MAJ
II Mazowiecki Festiwal Twórczości Osób Niepełnosprawnych
II Mazowiecki Festiwal Twórczości Osób Niepełnosprawnych za nami. W Radomiu reprezentowali Nas - Justyna i Mariusz, którzy wykonali piękną choreografię do walca nr 2 Shostakovich'a   Mimo zachmurzonego nieba i padającego deszczu, patrząc na tych dwoje poczuliśmy się jak na balu! Brawo kochani!

Rajd Wygwizdów
Tradycyjnie maj to dla nas czas rajdów pieszych i poznawania pięknych zakątków naszego województwa. Wczoraj mieliśmy okazję zwiedzić Ośrodek Tradycji Garncarstwa w Chałupkach  oraz ZOO Leśne Zacisze w Lisowie.

Występ Piotra na XXVII Festiwalu Piosenki
XXVIII Festiwal Piosenki w Skarżysku - Kamiennej za nami. Mieliśmy jak zwykle okazję podziwiać bardzo różnorodne
i kolorowe występy przyjaciół z innych placówek.
Nas reprezentował Piotr Makuch, piosenką "Mamo" z repertuaru Witka z Ulicy   Jego występ można oczywiście obejrzeć na naszym facebooku.
CZERWIEC
Masłów
3 czerwca wybraliśmy się do Masłowa na XII Spotkania Integracyjne. Uroczystą mszę święta odprawił bp Florczyk.
Nie zabrakło muzyki, śpiewu i tańca, a także tradycyjnego konkursu na najpiękniejsze serce  Jednak, w tym roku najlepszą atrakcją było spotkanie z policją i możliwość sprawdzenia jak to jest siedzieć na prawdziwym, policyjnym motocyklu
LIPIEC
Sielpia
Wakacyjna wizyta w pobliskiej Sielpi to już tradycja. Spacer po molo i plaży oraz obiad w lokalnej restauracji to sprawdzony sposób na udany dzień, bez względu na pogodę ;-)
SIERPIEŃ
Ruda Pilczycka
Tegoroczne Pałacowe Spotkania Artystyczne za nami! DPS Etola w Rudzie Pilczyckiej ugościł nas po królewsku - był taniec, śpiew, zabawy, teatr oraz jak zawsze pyszne jedzenie    a wszytko pod hasłem "M jak Miłość"  Imprezę uroczyście otworzył Starosta Konecki Pan Grzegorz Piec wraz z Dyrektor PCPR w Końskich Panią Urszulą Przygodzką.
WRZESIEŃ
Kałków
6 września upłynął nam pod znakiem Spartakiady Osób Niepełnosprawnych „Golgota Świętokrzyska” w Kałkowie.
Były piłkarzyki, ringo, ścianka wspinaczkowa, a nawet strzelanie
z łuku!
W naszej drużynie był też najmłodszy uczestnik całego turnieju - Mikołaj, który otrzymał specjalny puchar.
Rajd Białogon
Kochamy Rajd na Raty po Górach Świętokrzyskich, dlatego zawsze chętnie pieszo podziwiamy piękne zakątki naszego województwa - tym razem etap: Białogon - Karczówka.
Rajd Chęciny
Kolejna odsłona Rajdu na Raty po Górach Świętokrzyskich - tym razem podziwialiśmy piękny zamek w Chęcinach   oraz wystawiliśmy na próbę nasze logiczne myślenie w Centrum Nauki Leonardo da Vinci.
Teatr im. Brunona Zmarlickiego z Krakowa
"Poszukiwacze skarbów - starożytny Egipt" taka teatralna przygoda czekała na nas w piątek.
Tenis
Za nami Mistrzostwa ŚDS-ów w tenisie stołowym no i.... JESTEŚMY MISTRZAMI!!!    A właściwie mistrzynią jest nasza Monika, która pokonał wszystkie rywalki i sięgnęła po najwyższe trofeum. BRAWO MONIKA!
PAŹDZIERNIK
Dzień chłopaka
Dziś obchodziliśmy, jak zwykle hucznie Dzień Chłopaka   A czemu hucznie? Bo mam fantastycznych chłopaków i równie fantastyczne dziewczyny, które wszystko zorganizowały.

Festiwal Piosenki Podwórkowej
IV Ponadregionalny Festiwal Piosenki Podwórkowej
w Częstochowie za nami! Justyna, Wioleta, Piotrek, Mariusz oraz Czarek dali czadu!!! Było podwórkowo, było zabawnie, było po prostu z biglem i z fasonem.

Jaskinia RAJ
W minionym tygodniu zwiedzaliśmy piękne zakątki Kielc. Zaczęliśmy od Jaskini Raj i Centrum Neandertalczyka,
a skończyliśmy na wyjątkowo przyjemnym spacerze po parku im. Stanisława Staszica. Musimy przyznać, że jesień
w świętokrzyskim potrafi być przepiękna.

Wycieczka do Krakowa
Za Nami wizyta w Krakowie - w promieniach słońca spacerowaliśmy po drodze królewskiej, a potem odwiedziliśmy smoka w jego jamie. Po trudach pieszej wędrówki ulicami starego miasta czekał nas relaks na statku. Na deser zostawiliśmy sobie Muzeum Obważanka.

Wycieczka do Sandomierza
Sandomierz to Wisła, podziemne trasy pełne tajemnic, zabytkowe kościoły,ale to także mała ojczyzna ojca Mateusza. Wszystkie te atrakcje udało nam się zwiedzić i to w jeden dzień. W końcu z taką ekipą jak nasza, można wszystko!

Wycieczka do Warszawy
W piątek wybraliśmy się na zwiedzanie stolicy. Warszawa jesienią potrafi być przepiękna  Przygodę rozpoczęliśmy na Lotnisku im.
F. Chopina. Pogoda była wymarzona na piesze wędrówki po Łazienkach Królewskich, Starym Mieście i Powązkach Wojskowych.

LISTOPAD
Wyjazd do teatru Żeromskiego
w Kielcach
W minionym tygodniu aktorzy Teatru im. Stefana Żeromskiego zabrali nas w magiczny świat Narnii  Był lew, czarownica i stara szafa.
GRUDZIEŃ
Wigilja
Za nami Wigilia, czas pięknego, radosnego spotkania przy stole. Pyszne, tradycyjne potrawy, gwar rozmów, rozświetlona lampkami choinka i opłatek, bez tego nie wyobrażamy sobie świąt W tym roku do naszego wigilijnego stołu dołączyli szczególni goście starosta konecki Pan Grzegorz Piec oraz dyrektor PCPR Pani Urszula Przygodzka.
Z tego miejsca chcemy wszystkim naszym przyjaciołom, sympatykom i rodzinom złożyć tradycyjne, świąteczne życzenia: zdrowia, bo nikt tak jak my nie zna jego wartości, pogody ducha, szczęścia rodzinnego i aby to, co przyszło nam robić na co dzień, w nowym roku sprawiało nam jeszcze więcej radości.  W te święta uśmiechnijmy się do siebie, otulmy ciepłem naszych bliskich, troski zostawmy za drzwiami i po prostu cieszmy się tym bożonarodzeniowym czasem.
Wróć do spisu treści